تبلیغات
ســـــوت پــــایـــان 88 - داوری به نفع پرسپولیس بود؟!!!!!مظلومی منظورش کجا بود؟

داوری به نفع پرسپولیس بود؟!!!!!مظلومی منظورش کجا بود؟

رضا غیاثی توضیحات کارشناس داوری درباره تک تک صحنه های دربی 81
صحبت مظلومی درست نیست؛
توضیحات کارشناس داوری درباره تک تک صحنه های دربی 81
کارشناس داوری گفت: «محسن ترکی بهترین قضاوتش را در دربی 81 انجام داد و کوچک‌ترین اشتباهی نداشت.»
رضا غیاثی در خصوص قضاوت محسن ترکی در دربی 81 اظهار داشت: «به نظرم ترکی بهترین قضاوتش را در این دربی انجام داد. برخی صحنه‌هایی وجود داشت که ترکی اشتباه کرده باشد اما تاثیرگذار نبود. اینکه پرویز مظلومی پس از بازی بگوید ترکی کار خودش را کرد،‌ درست نیست. ما مظلومی را فردی اخلاق‌مدار می‌شناسیم.»

وی ادامه داد: «در دقیقه 4 مسابقه امید ابراهیمی در محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد که نه تنها خطایی صورت نگرفته بود بلکه داور باید به ابراهیمی کارت زرد نشان می‌داد. در دقیقه 10 خطای روزبه چشمی روی احمدزاده رخ داد که خود چشمی به این مسئله اقرار کرد و چه خوب است همه بازیکنان چنین اخلاقی داشته باشند.»

کارشناس داوری یادآور شد: «در دقیقه 11 رامین رضائیان در محوطه جریمه استقلال خود را روی زمین انداخت که به هیچ عنوان خطایی رویش اتفاق نیفتاد. در دقیقه 14 عالیشاه صاحب موقعیتی شد که رحمتی آن را دریافت کرد و سخندان کمک داور اول به درستی آفساید اعلام نکرد. چرا که در گوشه سمت چپ استقلال مدافع آبی‌پوشان حضور داشت.»

غیاثی افزود: «در دقیقه 16 روزبه چشمی خطایی روی مهدی طارمی انجام داد که داور به خوبی بازی را ادامه داد و پس از آن مگویان روی بازیکن پرسپولیس دچار خطا شد که داور به آن اعتقادی نداشت. به نظرم پس از اولین توقف بازی داور باید به روزبه چشمی کارت می‌داد چرا که او مکررا قانون را نقض کرد و 3 بار مرتکب خطا شد.»

کارشناس داوری ادامه داد: «در دقیقه 26 و 27 استقلال صاحب ضربه کرنر شد که خسرو حیدری توپ را خارج از قوس تعیین شده کاشت و با توجه به اینکه داوران با هدست با یکدیگر در ارتباطند سخندان می‌توانست این نکته را تذکر بدهد. در دقیقه 38 سخندان به درستی اعلام خطا کرد اما عالیشاه بی‌دلیل اعتراض می‌کرد.»

وی خاطرنشان کرد: «داور اولین کارت این بازی را به میثم مجیدی داد که روی گلر پرسپولیس خطا کرد و به درستی تصمیمش را گرفت. در دقیقه 54 خطای ابراهیمی به درستی روی احمدزاده گرفته شد. همچنین در دقیقه 56 هم خطای طارمی درست بود و او مدافع استقلال را در محوطه جریمه هل داد. در دقیقه 59 دو خطا روی بازیکنان پرسپولیس و استقلال رخ داد که داور به هیچ کدام از آنها اعتقادی نداشت.»

غیاثی یادآور شد: «در دقیقه 60 شهبازاده روی بنگر خطایی کرد که داور به درستی به او اخطار داد. در دقیقه 61 در میانه میدان داور به درستی بازی را ادامه داد که این موضوع باعث شد بازی سرعت پیدا کند. در دقیقه 63 بنگستون در محوطه جریمه استقلال توپ را با دست کنترل کرد که داور به درستی خطای هند اعلام کرد.»

این کارشناس داوری افزود: «در دقیقه 64 پرسپولیس صاحب ضربه کرنری شد که داور می‌توانست شارژ رامین رضائیان روی بازیکن استقلال را بگیرد. در دقیقه 74 به نظرم خطایی روی رامین رضائیان رخ داد که اگر داور خطا اعلام می‌کرد باید به بازیکن استقلال کارت زرد می‌داد که او هم از جمله بازیکنانی بود که پیش از این کارت دریافت کرده بود و به این ترتیب یکی از بازیکنان استقلال اخراج می‌شد.»

وی تاکید کرد: «خطای مگویان روی طارمی در دقیقه 76 درست بود و در دقیقه 78 پرسپولیسی‌ها معتقد به خطای هند بودند ما تصویر مشخصی نداشتیم اما چون داور نزدیک به صحنه بود آن را می‌پذیریم. در دقیقه 79 ابوالفضلی به درستی آفساید طارمی را اعلام کرد و در دقیقه 82 تکل امین حاج‌محمدی روی محسن مسلمان خطا بود و داور کارتش درست بود. در دقیقه 90 هم سخندان به درستی آفساید اعلام کرد.»

غیاثی در مورد وقت‌های تلف شده تصریح کرد: «من کورنومتر نگرفته بودم اما فکر می‌کنم 4 دقیقه درست بود. وقتی بازیکن حریف هم در وقت‌های اضافه روی زمین می‌افتد داور می‌تواند این مسئله را در نظر بگیرد. در مجموع فکر می‌کنم داوری بسیار خوب بود و کمترین اشتباه را از سوی داوران شاهد بودیم.»

فارس