تبلیغات
ســـــوت پــــایـــان 88 - شوک دیگر به جامعه ورزش/مرگ مغزی یک ورزشکار

شوک دیگر به جامعه ورزش/مرگ مغزی یک ورزشکار

ریحانه بهشتی بانوی دوومیدانی در اثر مرگ مغزی درگذشت + عکس
فوت ناگهانی ریحانه بهشتی؛
بانوی دوومیدانی در اثر مرگ مغزی درگذشت + عکس
بانوی دوومیدانی‌ کار خراسان رضوی در اثر مرگ مغزی در گذشت.
به این مطلب امتیاز دهید
10بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، ریحانه بهشتی، دبیر آموزش و پرورش و یکی از ورزشکاران حرفه‌ای دوومیدانی خراسان رضوی بود که صبح دیروز در اثر مرگ مغزی فوت کرد.

وی بامداد دوشنبه گذشته بر اثر سکته مغزی به بیمارستان فارابی مشهد منتقل شد اما پس از عمل جراحی به هوش نیامد.

تلاش پزشکان نیز برای این ورزشکار مشهدی که در مقطع ابتدایی در منطقه رضویه مشهد به عنوان معلم ورزش فعالیت می کرد، فایده ای نداشت تا وی به مرگ مغزی دچار شود.

این بانوی ورزشکار با اخلاق، چند سال قبل اقدام به عضویت در خانواده اهدا کنندگان عضو کرده بود و به همین خاطر پس از محرز شدن مرگ مغزی اش و با موافقت خانواده‌اش، این ورزشکار شب گذشته به بیمارستان منتصریه مشهد منتقل شد تا فردا اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا شود.

فدراسیون دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران پس از این اتفاق تلخ، با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: «جامعه دوومیدانی در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، در غم فراق ورزشکاری حرفه ای و مادری مهربان به سوگ نشسته است؛ ورزشکاری که در اخلاق ومنش پهلوانی بزرگترین افتخار را برای خانواده بزرگ دوومیدانی ایران رقم زد. این فدراسیون ضمن ابراز همدردی با خانواده مرحوم بهشتی، علو درجات را از خداوند منان برای آن مرحومه خواستار است.»

خانم بهشتی دارای دختری 11 ماهه به نام مهتا عجمی‌نژاد است و همسرش حامد عجمی نژاد نیز معلم ورزش است. همچنین برادر این بانوی ورزشکار نیز در عملیات کربلای 5 به فیض شهادت نائل شده بود.

وجیه موسوی مادر این بانوی ورزشکار و مادر شهید پرویز بهشتی، درباره اهدا اعضای بدن دخترش به بیماران نیازمند گفت: «این کاری است که دخترم نیز قلبا راضی به انجامش بود و پیش از این اتفاق نیز کارت اهدا عضوش را دریافت کرده بود.»

وی ادامه داد: «از حالا به بعد باید دختر 11 ماهه ریحانه را بزرگ کنم و امیدوارم که او هم همچون مادرش مایه مباهات ما شود. ما راضی به رضای خدا هستیم و از این دست فداکاری ها و ایثارگری ها در خانواده شهدا کم نیست.»

این ضایعه دردناک را خدمت خانواده محترم بهشتی تسلیت عرض می گوییم.

مرحوم ریحانه بهشتی