تبلیغات
ســـــوت پــــایـــان 88 - والیبال دوستان نگران کسب سهمیه المپیک نباشند

والیبال دوستان نگران کسب سهمیه المپیک نباشند

داورزنی؛
 / شانس ما در جام جهانی 20 درصد است
رئیس فدراسیون والیبال گفت: «شانس کسب سهمیه در جام جهانی فقط 20 درصد است که ما نیز شانس زیادی نداریم؛ با این حال تمرکز ما روی مسابقات انتخابی در ژاپن است.»
محمدرضا داورزنی در حاشیه نشست روسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان درباره عملکرد تیم ملی والیبال در جام جهانی 2015 اظهار داشت: «عملکرد تیم به جز بازی اول مقابل آرژانتین عالی بوده است. به جدال با آرژانتین نیز باید از جنبه روانی نگاه کرد، نه فنی.»

وی ادامه داد: «والیبال ما در بین 10 تیم برتر جهان است و آرژانتین نیز 3، 4 رتبه بالاتر از ایران قرار دارد. عملکرد تیم ملی مقابل لهستان نیز خوب بود. نمی‌گویم عالی؛ اما خوب بود. به هر حال تیم ایران هنوز هفت مسابقه دیگر پیش‌رو دارد. تیم ملی تا اینجا عملکرد خوبی داشته و امیدوارم بازی به بازی نیز بهتر شود و مقابل روسیه عملکرد قابل قبولی داشته باشد.»

رئیس فدراسیون والیبال گفت: «ما در دوره گذشته در سال 2011 با مربیگری ولاسکو در بین 12 تیم نهم شدیم. در این دوره نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که بین 4، 5 تیم اول قرار بگیریم. برای ما مهم است که بین 5 تیم برتر قرار بگیریم، چون این مسئله در رنکینگ جهانی نیز تاثیر گذار است.»

داورزنی گفت: «از قبل نیز گفته بودیم که شانس کسب سهمیه در جام جهانی فقط 20 درصد است که ما نیز شانس زیادی نداریم. با این حال تمرکز ما روی مسابقات انتخابی در ژاپن است که اردیبهشت 95 برگزار خواهد شد و در آن مسابقات شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک 2016 ریو داریم.»

داورزنی با اشاره به مصدومیت شهرام محمودی ادامه داد: «ما یکی از بهترین‌ بازیکنان تیم را در همانم بازی اول از دست دادیم که باعث شد در دیدارهای بعدی فقط با یک پشت خط‌زن بازی کنیم. امیدوارم محمودی بتواند به دیدار با آمریکا و ایتالیا برسد.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا انتظارات بالا از تیم ملی والیبال باعث ایجاد استرس در تیم و شکست نمی‌شود؟ گفت: «ما باید به عملکرد نهایی تیم نگاه کنیم و اینکه چه آرزویی داریم، یک بحث دیگر است. رشد والیبال ایران با یک شیب مثبت است که باید این روند ادامه داشته باشد. ما نمی‌توانیم از عنوان نهمی دوره قبل به یکباره قهرمان شویم. در این دوره از جام جهانی با تیم‌هایی بازی داریم که قهرمان المپیک و جهان هستند. در چنین شرایطی باید رتبه خودمان را بهتر کنیم.»

رئیس فدراسیون والیبال در پایان خاطرنشان کرد: «تلاش ما این است که جایگاه ایران در رنکینگ جهانی به 7 یا 8 برسد. ضمن اینکه باید به مردم بگویم که نگران کسب سهمیه المپیک نباشند.»