تبلیغات
ســـــوت پــــایـــان 88 - مثل من خیلی پیدا می‌شود ولی مانند دایی نه

مثل من خیلی پیدا می‌شود ولی مانند دایی نه

خداداد عزیزی؛
مثل من خیلی پیدا می‌شود ولی مانند دایی نه
مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: مانند من فوتبالیست پیدا می‌شود که تکنیک داشته باشد اما فوتبالیستی مثل دایی پیدا نمی‌شود خداداد عزیزی در مورد تشبیه زوج حط حمله تیم ملی؛ سردار آزمون و مهدی طارمی به او و علی دایی، درگیری در اردوی تیم منتخب جام جهانی 98 فرانسه و ... صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

***: این روزها زوج خط حمله تیم ملی یعنی سردار آزمون و مهدی طارمی را به زوج شما و علی دایی در گذشته تشبیه می‌کنند. نظرتان چیست؟
واقعیتش را بخواهید بازی‌ تیم ملی مقابل گوام و هند را تماشا نکردم، اما برای ملاک قرار دادن بازیکنان ملی‌پوش، باید آنها را در بازی‌های سخت سنجید نه بازی با گوام و هند. ستاره‌ها معمولاً در دیدارهای سختی ستاره می‌شوند که بتوانند بازی را دربیاورند. حالا کدام یک از بازیکنان را به من و دایی تشبیه کرده‌اند؟***: آزمون را به شما و طارمی را به دایی.
راجع به خودم نمی‌توانم صحبت کنم، اما فکر نمی‌کنم مانند علی دایی پیدا شود. من کنار دایی بازی کرده‌ام و خصوصیات او را می‌دانم. دایی تکنیک نداشت، اما به لحاظ فنی چیزهایی داشت که سایر بازیکنان نداشتند. دایی در برخی مسائل فنی به اصطلاح «100» بود. او در قدرت سر زدن، دقت در ضربات و ... عالی بود و ضربات سرش را جایی می‌زد که توپ باید آنجا می‌رفت. او ضرباتی می‌زد که بزرگترین مهاجمان دنیا نمی‌توانستند چنین کاری انجام دهند. زمانی که علی (دایی) به بایرن مونیخ پیوست، به طور حتم بکن باوئر و کادر فنی بایرن چیزی در دایی دیده بودند که او را جذب کردند.

***: فکر می‌کنید یکی مثل خداداد پیدا شود؟
مانند من خیلی پیدا می‌شود که تکنیک داشته باشد، اما فوتبالیستی مثل دایی پیدا نمی‌شود. مهدی طارمی فوتبالیست خوبی است که چارچوب را می‌شناسد، حمل با توپ خوبی دارد، اما با همه احترامی که برای این بازیکن قائلم، تشبیه او به علی دایی غلط است و یک کار آماتورگونه.

***: بگذریم، خبری منتشر شده که گویا در اردوی تیم منتخب جام جهانی 98 فرانسه در اتریش با محسن تنابنده یکی از بازیگران سینما و تلویزیون درگیر شده‌اید. این موضوع صحت دارد؟

برای عده‌ای که مریض هستند، متأسفم. واقعاً متأسفم به خاطر مشکلاتی که دارند، دروغ می‌نویسند. جالب این است که مطلب را دو سه بار کار می‌کنند. در تهران و مشهد و سایر جاهای دیگر تیمارستان زیاد است و این افراد می‌توانند خودشان را به آنجا معرفی کنند. برخی دوستان به من می‌گویند که از این افراد شکایت کن اما شکایت از جوجه‌ها و فنچ‌ها یعنی بزرگ کردن آنها. پیش از این بزرگان ما مانند علی دایی از این افراد شکایت کردند و آنها بزرگ شدند.

***: یعنی درگیری نداشتید؟
دقیقه 75 بازی با پیشکسوتان اتریش بود که به مجید نامجومطلق گفتم من خسته هستم و محسن تنابنده را به زمین بفرست. من در مجموع سه بار تنابنده را دیدم، دو بار در رستوران و یک بار هم سر میز صبحانه. من و مهدی هاشمی‌نسب در هتل غذا نمی‌خوردیم و به رستوران می‌رفتیم که همبرگر بخوریم و تنابنده هم به رستوران می‌رفت تا غذای ایرانی بخورد. او در رستوران من را آقا خداداد خطاب می‌کرد و من هم او را با عنوان آقای تنابنده صدا می‌کردم. در رختکن بازی با پیشکسوتان اتریش خودم به تنابنده گفتم که تا اینجا آمده‌ای و لباس‌هایت را عوض کن تا چند دقیقه بازی کنی. خودم به زور او را راضی کردم که بازی کند، چون دوست نداشت بازی کند.

***: هنرمندان از بازی نکردن در دیدار مقابل ستارگان جهان ناراحت هستند؟
من یکبار صحبت کردم که باعث ناراحتی هنرمندان شد. تیمی که به ایران آمده بود، منتخب جهان بود و اگر هنرمندی در ترکیب‌شان حضور داشت‌، هنرمندان ما هم می‌توانستند بازی کنند. با این وجود، با تشخیص علی پروین برخی از هنرمندان در دقایق پایانی به میدان رفتند.

***: درگیری شما با فرهاد مجیدی هنوز نقل محافل است ...
همان‌طور که گفتم عده‌ای مریض هستند. برای عادل فردوسی‌پور هم متأسفم که خبر را طور دیگری جلوه داد. فردوسی‌پور خودش در رختکن شاهد همه چیز بود. برنامه فردوسی‌پور به خاطر حاشیه‌هایش جذاب است و اگر عادل بگوید که در رختکن اتفاق خاصی نیفتاده است، کسی برنامه او را نگاه نمی‌کند.

در رختکن، علی پروین بین صحبت‌هایش گفت که چرا سه گل خورده‌ایم که من هم گفتم همه برای خودشان بازی می‌کنند، نمونه‌اش هم فرهاد مجیدی است که به فکر قیچی برگردان است! گفتم که فرهاد پاس نمی‌دهد و من هم پاس نمی‌دهم. مجیدی هم چیزی نگفت و اجازه گرفت و رفت. اینکه نقل کرده‌اند کفش پرتاپ شده یا درگیری فیزیکی صورت گرفته است، دروغ است. برخی افراد به خاطر اینکه رسانه‌شان پرفروش شود یا سایت‌شان بازدید داشته باشد به سراغ من و مجیدی رفتند.

***: با مجیدی پس از این ماجرا صحبت کردید؟‎
نه، به چه دلیلی باید با مجیدی صحبت کنم؟! 15 سال است که با هم صحبتی نکرده‌ایم./تسنیم/110